SZŠ a VOŠZ Znojmo

Ikona Ikona Ikona Ikona Ikona
- Zapojeni bez titulu

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Znojmo má zájem stát se Fairtradovou školou a vyjádřit tak svou společenskou odpovědnost a zájem o globální rozvojovou problematiku. Deklarace podpory fair trade byla ředitelem školy RNDr. Bc. Karlem Piglem stvrzena podpisem dne 8. dubna 2014. Tentýž den byla na škole zřízena řídicí skupina, která je složena ze 6 žáků střední školy a 1 odborné učitelky.

K příležitosti oslav Dne Země uspořádala řídicí skupina 22. dubna 2014 přednášku pro žáky a studenty školy. Samotnou přednášku před zaplněnou školní tělocvičnou prezentoval jednatel firmy pro fair trade ve Znojmě Ing. Jiří Sládek. Součástí této akce byla přehlídka fairtradových produktů s možností jejich zakoupení a komorní expozice fotografií z rozvojových zemí od naší vyučující Mgr. Jaroslavy Jelínkové, vztahující se tematicky ke Dni Země.

Výuka globálních témat není pro školu novinkou, najdeme je ve více předmětech školního vzdělávacího plánu, především v předmětech Biologie a ekologie, Základy společenských věd, Cizí jazyk, Ošetřovatelství, Výchova ke zdraví a Multikulturní ošetřovatelství. 

Monika Šinková
pedagožka
E-mail: sinkova@szsz.cz
Tel.: +420 725 804 251

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Znojmo, Jana Palacha 8, 669 33 Znojmo

150 57 SZŠ a VOŠZ Znojmo 2023-01-04